روادید الکترونیکی

فرم ثبت الکترونیکی درخواست روادید غیر مهاجرتی

فرم ثبت الکترونیکی درخواست روادید غیر مهاجرتی برای ثبت درخواست سفرهای موقت به جمهوری اسلامی ایران طراحی شده است. درخواست های ثبت شده بصورت الکترونیکی از طریق اینترنت برای بخش کنسولی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ارسال خواهد شد. کارشناس مربوطه اطلاعات مربوطه را بررسی نموده و در صورت نیاز تقاضای مصاحبه حضوری خواهد کرد. سپس بر اساس اطلاعات موجود درباره امکان ارائه روادید تصمیم گیری خواهد شد.

درخواست کنندگان روادید باید فرم درخواست را بصورت الکترونیکی برای کلیه روادید های غیر مهاجرتی در دسترس بر روی تارنمای الکترونیکی روادید الکترونیکی با اطلاعات صحیح تکمیل نمایند. شایان ذکر است برای برخی روادید ها و ملیت ها امکان ثبت درخواست الکترونیکی وجود نداشته و درخواست کننده باید از طریق مراجعه حضوری به نمایندگی جمهوری اسلامی ایران اقدام نماید. جهت اطلاع ار روادید های ارائه شده در بخش روادید الکترونیکی بر روی لینک روبرو کلیک نمایید انواع روادید های ایراننکات مهم

لطفا به همه سئوالات فرم درخواست الکترونیکی روادید بصورت دقیق و کامل پاسخ دهید. در صورت ارائه پاسخ های نادرست و یا ناقص امکان رد درخواست خواهد بود.

ثبت الکترونیکی درخواست روادید اولین مرحله از فرایند دریافت روادید می باشد. از آنجایی که کلیه مکاتبات از طریق پست الکترونیکی خواهد بود، لذا در پایان ثبت درخواست از شما خواسته خواهد شد که فرایند تایید آدرس پست الکترونیکی را کامل نمایید. در صورتی که نمایندگی جمهوری اسلامی که در آن قصد دریافت روادید را دارید تقاضای مصاحبه حضوری نمایند در پایان فرایند تایید آدرس الکترونیکی تاریخ روز مصاحبه و مکان آن بر روی صفحه نمایش ظاهر خواهد شد. لطفا این فرم را پرینت گرفته و در روز مصاحبه همراه خود داشته باشید. برخی از نمایندگی ها از پذیرفتن افراد فاقد برگه پرینت شده ثبت درخواست معذور خواهند بود. با هر نوع تغییری در وضعیت درخواست روادید، پستی از وضعیت جدید به پست الکترونیکی شما ارسال خواهد شد. شما همچنین می توانید از طریق صفحه تعیین وضعیت درخواست وضعیت درخواست خود را بررسی نمایید.

بعد از تکمیل فرم الکترونیکی درخواست روادید انجام مراحل زیر ضروری خواهد بود:

  • فرایند تایید آدرس الکترونیکی را تکمیل نمایید. عدم تایید آدرس الکترونیکی به منزله انصراف از درخواست تلقی خواهد شد.
  • در پایان فرایند تایید پست الکترونیکی، صفحه تایید ثبت درخواست که حاوی بارکد و کد رهگیری می باشد بر روی صفحه نمایش ظاهر خواهد شد. این صفحه را از طریق دکمه چاپ تعبیه شده بر روی صفحه پرینت نمایید (لطفا از دکمه پرینت مرورگر جهت پرینت استفاده ننمایید). همراه داشتن این برگه در روز مصاحبه در برخی نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران الزامی خواهد بود.
  • در صورتی که در صفحه تایید ثبت درخواست تاریخ روز مصاحبه درج شده باشد، درخواست کننده باید در روز مورد نظر به نمایندگی جمهوری اسلامی ایران جهت مصاحبه مراجعه نماید.
  • در صورت عدم درج تاریخ مصاحبه، شما باید منتظر فرایند بررسی درخواست در حداکثر ۱۰ روز کاری باشید. در صورت تغییر در وضعیت درخواست شما ایمیلی شامل اطلاعات مربوط به وضعیت درخواست به آدرس پست الکترونیکی شما ارسال خواهد شد.
ثبت درخواست روادید

اگر موارد زیر را آماده نموده اید بر روی دکمه زیر جهت ثبت درخواست کلیک نمایید.

  • تعیین نوع روادید مورد نیاز
  • تهیه مدارک مورد نیاز مانند گذرنامه، دعوتنامه از نهادهای درخواست کننده، رزومه، و ...
  • اسکن عکس پرسنلی مطابق با استاندارد اعلام شده
  • اسکن صفحه اول گذرنامه مطابق با استاندارد اعلام شده

تماس با ما

جهت دریافت پاسخ سوالات مربوط به ثبت درخواست و یا ارائه بازخورد استفاده از این تارنما، از طریق تلفن و یا پست الکترونیکی با ما در تماس باشید.

(فرانسه) ۶۹۷۹۶۰ ۱۴۰ (۳۳+)
(عمان) ۶۹۶۹۴۴ ۲۴ (۹۶۸+)
(امارات) ۴۴۹۷۶ ۳۴ (۹۷۱۴+)
به ما ایمیل بزنید

یا ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

حق نشر ۱۴۰۱© روادید الکترونیکی - وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
این سامانه توسط اداره کل کنسولی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران مدیریت می گردد. | حفظ حریم خصوصی | شرایط و ضوابط استفاده